زنی با 'تلفن همراه' در فیلم چارلی چاپلین

مسافر زمان

از آنجا که هیچ توضیحی برای این صحنه از فیلم چاپلین، آقای کلارک را قانع نکرده، او می گوبد شاید این زن در زمان سفر کرده است

یک کارگردان ایرلندی اخیرا فیلمی را در اینترنت منتشر کرده است که به اعتقاد او می تواند امکان سفر در زمان را اثبات می کند.

جورج کلارک می گوید بیش از یک سال است که تلاش می کند به راز صحنه ای از یک فیلم پی ببرد که در آن زنی در حال قدم زدن و صحبت با تلفن همراه به چشم می خورد.

نکته غیرعادی این است که صحنه مزبور، بخشی از یکی از فیلم های چارلی چاپلین است که در سال ۱۹۲۸، یعنی بسیار پیش از اختراع تلفن همراه فیلمبرداری شده است.

هشت روز پس از آنکه آقای کلارک این صحنه از فیلم را در سایت کلیکیوتیوب قرار داد، بیش از یک میلیون و پانصدهزار نفر از آن بازدید کردند.

این کارگردان ایرلندی می گوید این صحنه را در تبلیغ فیلم "سیرک"، ساخته چارلی چاپلین در سال ۱۹۲۸ دیده است.

او در این مورد می گوید: "۳۰ ثانیه از آغاز فیلم نگذشته بود که متوجه حضور زنی شدم که دستش را کنار گوشش گرفته و در حال قدم زدن است. صحنه ای که در جامعه مدرن امروز بسیار عادی به نظر می رسد. فیلم را کمی به عقب برگرداندم و دوباره تماشا کردم. تصویر را کمی نزدیک تر آوردم و با دور کند دوباره تماشا کردم و از دیگران هم خواستم این صحنه را ببینند".

جورج کلارک می گوید دیگران هم با دیدن این صحنه واکنش یکسانی داشتند و تصور کردند این زن مشغول صحبت با تلفن همراه است.

از آن زمان تا امروز آقای کلارک این فیلم را به افراد زیادی از جمله عده ای از تماشاچیان جشنواره فیلم بلفاست نشان داده است.

او می گوید تا به حال هیچکس توضیحی قانع کننده در مورد این صحنه ارائه نداده است.

کاربران سایت یوتیوب حدود ده هزار نظر را در مورد این ویدیو منتشر کرده اند.

جورج می گوید: "به نظر من معماهایی از این نوع، هیچ وقت قابل توضیح نخواهند بود".

البته آقای کلارک می گوید با توجه به اینکه تلفن های همراه در زمان ساخت این فیلم اختراع نشده بودند، او برای توضیح این صحنه به سراغ تئوریهای علمی- تخیلی در مورد سفر افراد در زمان رفت.

او می گوید دیدن این صحنه این تصور را به وجود می آورد که گویی این زن موفق شده در زمان سفر کند.


Share
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic